واحد پشتیبانی سایت
09128514006
واحد پشتیبانی سایت
09128514006

ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

موانع ترافیکی

موانع ترافیکی یکی از راه‌های ایمن سازی جاده‌های درون و بیرون شهری می‌باشد که  با توجه به ارتباطی که با ایمنی و سلامت مردم دارد بسیار با اهمیت می‌باشد ، یکی از شیوه‌های ایمن سازی جاده‌ها استفاده از موانع ترافیکی می‌باشد که جهت تامین امنیت وسایل نقلیه عابرین پیاده کنترل ترافیک به کار گرفته می‌شود.

امروزه با توجه به افزایش جمعیت و وسایل نقلیه حوادث رانندگی نیز افزایش پیدا کرده است ،  امروزه بیشتر از مواد پلی اتیلن و پلاستیکی جهت تولید موانع ترافیکی پلاستیکی استفاده می‌شود زیرا این مواد دارای خاصیت نرمی و انعطاف پذیری می‌باشد که باعث جلو گیری از خسارت می شود.

انواع موانع و تجهیزات ترافیکی

 موانع ترافیکی پلاستیک انواع گوناگونی دارد که برخی از آنها شامل :بشکه ترافیکی، مخروط ترافیکی ، سرعت گیر ترافیکی ، استوانه ترافیکی ، نیوجرسی ترافیکی ، جدا کننده ترافیکی ،  گل میخ ترافیکی ، چشم گربه‌ای ترافیکی ، ضربه گیر ترافیکی ، راهبند آکاردئونی می باشد

بشکه ترافیکی

این محصول از جنس پلی اتیلن و پلاستیک بوده بشکه‌ ترافیکی پلاستیکی در برابر نور خورشید مقاوم بوده و رنگ خود را از دست نمی‌دهند داخل آنها را می‌توان شن یا آب پر کرد و باعث کم شدن صدمات در هنگام برخورد شود.

معمولاً این بشکه‌ها را از رنگ زرد و معمولاً در بازارهای ترافیکی این جنس را به عنوان بشکه ضربه گیر هم می‌شناسند. 

قیمت بشکه ترافیکی پلاستیکی

برای مشخص شدن قیمت بشکه‌های ترافیکی استفاده از مواد تشکیل دهنده آن بسیار موثر می‌باشد و استفاده از مواد نو و یا مواد کهنه و یا استفاده از  برچسب شبرنگ یا روز رنگ روی قیمت بشکه ترافیکی پلاستیکی بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

مخروط ترافیکی

این محصول از جنس پلی اتیلن و پلاستیک بوده و برای بستن خیابان‌ها در زمان‌های کوتاه و محدود و همچنین هدایت وسایل نقلیه در جاده‌ها و هشدار به رانندگان است نام دیگر مخروط ترافیکی کله قندی است به دلیل سبک بودن کله قندی ترافیکی حمل و نقل و جا به جایی این محصول بسیار آسان بوده است.

سرعت گیر ترافیکی

این محصول جهت کنترل و کاهش سرعت در راه‌ها و جاده‌های درون و برون شهری است مانعی منحنی که دارای ارتفاع حداکثر ۵ سانتی‌متر و طول حداقل ۳۰ سانتی‌متر درر امتداد عرض خیابان‌ها نصب می‌شود 

روش نصب سرعت گیر پلاستیکی  با استفاده از پیچ و رول پلاک‌های بسیار بلند انجام می‌شود که مانع از حرکت آنها در برخورد با خودرو می شود .

قیمت سرعت گیر خیابانی به دلیل داشتن ابعاد مختلف و مواد تشکیل دهنده مختلف بسیار متغیر است و باید حتماً آنها را بررسی نمود.

استوانه ترافیکی

این محصول جهت هشدار کاهش سرعت رانندگان و کنترل ترافیک می‌باشد و معمولاً در مسیرهایی که رفت و آمد و تردد زیاد است نصب می‌شود جنس استوانه‌های ترافیکی از پلی اتیلن و پلاستیک می‌باشد.

نصب استوانه ترافیکی با استفاده 3 پیچ و رول پلاک سایز 12 انجام می شود که داخل زمین پیچ می شود.

قیمت استوانه ترافیکی پلاستیکی به دلیل استفاده مواد پلی اتیلن و مواد پلاستیکی نو و کهنه بسیار متغیر می باشد و هر نوع مواد استفاده شده در این محصول قیمت آن را تغییر می دهد.

نیوجرسی ترافیکی

 این محصول معمولاً از جنس پلاستیک و پلی اتیلن تولید می‌شود کار اصلی نیوجرسی جداکننده ، جدا کردن مسیرها و راه‌ها از یکدیگر می‌باشد ، به عنوان مثال : اگر قسمتی از جاده در دست تعمیر باشد با استفاده از نیوجرسی پلاستیکی آن را از مسیر اصلی جدا می‌کند و در برخورد با وسایل نقلیه  کمترین آسیب را می‌بیند 

جدا کننده ترافیکی

 این محصول یکی از موانع بسیار مهم ترافیکی است که با جدا کردن مسیرها سطح ایمنی را افزایش می‌دهد کار اصلی جدا کننده ترافیکی افزایش دید برای رانندگان جدا کردن راه‌هایی که امکان دید بهتر است.

جدا کننده ترافیکی در انواع بتنی ،  پلی اتیلن ، پلاستیکی و فلزی تولید می شود که در قیمت جدا کننده ترافیکی هم بسیار موثر می باشد.

چشم گربه‌ای ترافیکی

 مزیت این محصول دید بسیار خوب در هوا تاریک می باشد که با استفاده از بازتاب نور به رانندگان هشدار می دهد علت نامگذاری این نوع موانع ترافیکی این است که مانند چشم گربه عمل می‌کند

گل میخ ترافیکی

این محصول جهت جدا کردن مسیرها مورد استفاده قرار می‌گیرد به ویژه در جاهایی که خط‌کشی‌های خیابان قابل مشاهده نیست گل میخ ترافیکی با توجه به دیدی که در شب دارد باعث می‌شود که راننده مسیر خود را پیدا کرده و از مسیر اصلی منحرف نشود.

راهبند آکاردئونی

این محصول یکی از تجهیزات ترافیکی است که کار آن کنترل ترافیک می‌باشد از راهبند آکاردئونی برای کنترل ورودی و خروجی مکان‌های مختلف مثل پارکینگ‌ها مراکز خرید مراکز امنیتی و نظامی بیمارستان‌ها و غیره استفاده می‌شود 

ضربه گیر ترافیکی

 این محصول از برخورد وسایل نقلیه به اشیا و وسایل ثابت از طریق کم شدن شدت برخورد و تغییر جهت حرکت وسیله جلوگیری می‌کند