چرا استفاده از لباس کار اهمیت بالایی دارد

لباس کار یا لباس فرم یکی از انواع تجهیزات و ابزار ایمنی به حساب می‌آید و استفاده از لباس کار موجب حفظ افراد میشودو افراد با توجه به مشاغلی که دارند باید لباس کار مناسب با شرایط شغلی خود را انتخاب کنند.

 همچنین باید توجه داشته باشید که لباس کار معرف جایگاه شغلی شما در محل کار است از این رو استفاده از لباس کار موجب افزایش تاثیرگذاری شما در محیط شغلی می‌شود ،یکی دیگر از مزایای استفاده از لباس کاراین است که که کارکنان و افراد متفرقه از یکدیگر جدا شوند و نظم و آراستگی در محیط کار ایجاد می‌شود.

مزیت‌های استفاده از لباس کار در مشاغل مختلف

حفظ جان افراد و کاهش آسیب دیدگی

 متمایز شدن نیروی کار و افزایش راندمان کاری

آگاه شدن بر موقعیت و جایگاه شغلی پرسنل در محیط کار

لباس کار خدماتی: از دیگر انواع پرمصرف لباس ایمنی محسوب می‌شود لازم است بدانید که بلوز و شلوار دکمه‌دار و کاپشن و شلوار زیپی از انواع لباس کار خدماتی محسوب می‌شود لازم است بدانید که بلوز و شلوار دکمه‌دار و کاپشن شلوار زیپی از انواع لباس کار خدماتی به شمار می‌آید این نوع از لباس کار ارزان قیمت می‌توان به لباس کار کارگری یا خدماتی نیز اشاره کرد این نوع از لباس‌های کار به دلیل ترکیب رنگ کمتر نسبت به انواع لباس کار از قیمت پایین‌تری برخوردار هستند.

لباس کار نقاشی

مواردی مانند رنگ و چسب و موارد مشابه آن باعثاز بین رفتن  شکل ظاهری لباس و پوسیدگی الیاف آن می‌شود از این رو لباس کار یکبار مصرف گزینه مناسبی برای استفاده نقاشان به حساب می‌آید  لباس کار نقاشی یکسره است و به طور کامل قسمت‌های سر و گردن را پوشش می‌دهد لباس کار نقاشی بافت ریزی دارد و رنگ آن معمولاً سفید است سایز لباس کار نقاشی فری است.

لباس کار جوشکاری

جوشکاری یک عصر مشاغلی است که می‌تواند خدمات زیادی را برای افراد ایجاد کند از این رو باید نکات ایمنی را به صورت کامل رعایت کنیم لباس جوشکاری یکی از انواع لباس کار یکسره است که با نام سرهمی نیز شناخته می‌شود و جنس لباس جوشکاری کتان است که مقاومت بالایی در برابر جرقه های  جوشکاری دارد.

لباس جوشکاری معمولاً در رنگ‌های قرمز تولید می‌شود بافت بسیار ضخیمی دارد لباس کار لی نیز در دسته‌بندی لباس کار جوشکاری قرار می‌گیرد.


لباس کار یکسره

لباس کار یکسره جز پرکاربردترین انواع لباس‌های کار به شمار می‌آید استفاده از لباس کار یکسره زمانی به کار می‌آید که فرد تحرک بسیار بالایی در محیط کار خود دارد لباس کار یکسره علاوه بر کارایی بالا ظاهر زیبایی  نیز دارد لباس کار خلبانی، لباس کار دوبنده ،لباس کار جوشکاری از انواع لباس کار یکسره است لباس کار دوبنده بالاتنه آزادی دارد.

لباس کار یکسره برای مشاغلی مانند مکانیکی و نجاری‌ها نیز کاربرد دارد پارچه لباس کار یکسره از جنس کتان ،پلی استر ،فلامنت، پنبه تولید می‌شود.

روپوش و پیشبند کار

یکی از پرمصرف‌ترین لباس کار روپوش‌ها است در مجموعه‌هایی مانند درمانگاه‌ها، بیمارستان‌ها، هتل‌ها و …از انواع روپوش‌ها استفاده می‌شوند استفاده از روپوش باعث ایجاد نظم میان پرسنل میشود روپوش‌ها ظاهر شبیه به هم دارند جنس روپوش‌ها معمولاً ترگال ،پنبه، تترون است از مزایای استفاده از روپوش می‌توان از مقاومت زیاد در برابر شستشو نام برد.

پیشبندها نیز برای استفاده در مصارف آشپزی مورد استفاده قرار می‌گیرد پیشبند ها به همراه کلاه آشپزی به افراد ارائه می‌شود.


لباس کار مهندسی: برای مهندسین هم لباس کارهایی در نظر گرفته شده تا هنگام فعالیت‌های روزانه از آن استفاده کنند و از خطرات احتمالی در امان بمانند لباس کار مهندسین که دست به کارهای تخصصی نمی‌زنند به صورت{ بلوز شلوار و یا کاپشن شلوار} با توجه به شرایط محیط فعالیت می‌شود تاکید مجموعه ایمن کارا به مهندسین این است که حتماً به صورت ناظر از این لباس‌ها استفاده کنندزیرا مهندسینی که بخواهند دست به آچار شوند باید لباس کار تخصصی را داشته باشند تا از آسیب‌ها در امان بمانند.

نام دیگر لباس کار مهندسی لباس کار دوتیکه است در دوخت لباس کار مهندسی از پارچه‌های پلی استر، پنبه، فلامنت استفاده می‌شود لباس کارهایی که از جنس پلی استر پنبه ساخته می‌شوند بسیار راحت‌تر هستندهمچنین مهندسین به دلیل فعالیت بدنی کمتر از لباس‌هایی که از جنس پلی استر پنبه است استفاده می‌کند.

راه تشخیص سایز لباس برای افراد

برای بعضی از افراد این سوال پیش می‌آید که چگونه سایز بدن خود را اندازه‌گیری کنند چرا که قصد خرید اینترنتی دارندو نمی‌توانند لباس کار را قبل از خرید بپوشند در نتیجه لازم است از سایز دقیق خود مطلع باشند.

یکی از روش‌های تشخیص سایز لباس برای افراد قد فرد می‌باشد به طوری که با افزایش قد سایز نیز متفاوت می‌شود و افزایش می‌یابد برای مثال فردی که قدش ۱۸۰ است لباس کار ایمنی دوایکس لارج برایش مناسب است.

علاوه بر قد، وزن نیز باید مورد بررسی قرار گیرد زیرا ممکن است دو فرد قد یکسانی داشته باشند اما یک فرد چاق‌تراز فرد دیگر باشد که بر اساس این نیز سایز لباس کار  افزایش می یابد.

کاپشن کار

یکی از نیازهای اصلی فرد در فصل زمستان کاپشن کار است و کاپشن کاربر اساس مدل و قیمت در دو نوع مهندسی و کارگری تولید می‌شود.

کاپشن کارگری

 این مدل کاپشن‌ها به صورت کاپشن شلوار است جنس رویه کاپشن کارگری از نوع شمعی پشت لاستیک ضد آب است و در برابر نفوذ آب مقاوم است و باعث می‌شود که کارگران در فضای آزاد خیس نشوند جنس آستر کاپشن کارگری از نوع نمدی یا خزدار می‌باشد و جنس آستر کاپشن در تعیین قیمت کاپشن تاثیر اصلی را دارد چون قیمت آستر نمد و خزتفاوت دارد کاپشن کارگری با آستر نمدی ارزان‌تر هست ولی کاپشن کارگری با آستر خز دار در مقابل سرما مناسب‌تر است و پیشنهاد ما نیز برای کارگران کاپشن کار خزدار است.


کاپشن مهندسی

استفاده از لباس کار علاوه بر حفاظت از لباس‌های شخصی موجب حفظ افراد در کار می‌شود و فرد را از خطراتی که او را تهدید می‌کند حفظ می‌کند کاپشن مهندسی در مدل‌های مختلفی در بازار وجود دارد که فرد بر اساس سلیقه و نیازی که دارد محصول خود را انتخاب و استفاده می‌کند.

کاپشن شلوار مهندسی یکی از بهترین مدل‌های موجود در بازار بوده و مهندسان بیشتر از  مدل کاپشن شلوار در محل کار خود استفاده می‌کنند به همین علت به این نوع لباس کار لباس کار مهندسی یا کاپشن شلوار مهندسی می‌گویندمعمولاً جنس پارچه‌های کاپشن شلوار مهندسی از فلامنت و پلی استر تهیه می‌شوند.

رنگ لباس کار مهندسی

رنگ و طرح لباس کار مهندسی بر اساس سمت‌های افراد در واحدهای مختلف توسط شرکت مربوطه مشخص می‌شود، در لباس کار مهندسی از ترکیب رنگ‌های سرمه‌ای ،طوسی، طوسی روشن،قرمز، سفید و آبی استفاده  می‌شود.

از انواع لباس کار مهندسی می‌توان به لباس کار دوتیکه ،سه تیکه ،سرهمی، دوبنده وجلیقه اشاره نمود.

قیمت لباس کار مهندسی

قیمت لباس کار مهندسی در بازار متنوع است چرا که عوامل زیادی در قیمت آن تاثیر دارند مانند جنس پارچه ،مدل لباس کار ،برند و کیفیت دوخت همه این عوامل در قیمت لباس کار مهندسی تاثیر بسزایی دارند.

جنس پارچه لباس کار مهندسی

تترون:این پارچه ضخامت کمتری نسبت به پارچه‌های دیگر دارد و همچنین مقاومت کمتری را نیز دارد

ترگال :این پارچه از ویسکوز و پلی استر تولید می‌شود و ضخامت بیشتری نسبت به تترون دارد و ظاهر آن شبیه تترون است و تنها تفاوتش در ضخامت آن است.

فلامنت کجراه :یکی از محبوب‌ترین جنس پارچه‌ها در لباس کار مهندسی فلامنت کجراه است زیرا مقاومت بسیار خوبی دارد این پارچه دارایضخامت‌های مختلفی است در نتیجه در هنگام خرید لباس کار مهندسی با جنس فلامنت کجراه حتما  به ضخامت آن توجه داشته باشید.

کتان:این  پارچه‌ مقاومت بسیار بالایی دارد و در برابر حرارت نیز مقاوم است.