لباس کار لی 

از لباس لی به عنوان یکی از بهترین پوشش‌های حفاظتی کارکنان در مشاغلی مانند جوشکاری، تراشکاری یا هر شغلی که با حرارت بالا سر و کار دارد استفاده می‌شود.

لباس کار لی به دلیل ظاهر شیک و پارچه مقاوم طرفداران بسیاری در مشاغل صنعتی و کارگاهی پیدا کرده است ،شما می‌توانید لباس کارلی را در دو مدل لباس کار دوبنده و لباس کار دو تیکه ایمن کارا خریداری کنید.

انواع لباس کار لی

لباس کار لی را به دو مدل لباس کار دوبنده لی و لباس کار دوتیکه لی تقسیم می‌کنند:

لباس کار لی یکسره

لباس کار یکسره جز پرکاربردترین لباس کارهابه  حساب می‌آید. استفاده از لباس کار یکسره زمانی کاربرد دارد که فرد تحرک بالایی در محیط کار خود دارد ،لباس کارهای یکسره علاوه بر کارایی بالا ،ظاهر زیبایی نیز دارند.

لباس کار دوبنده بالاتنه آزادی دارد و قدرت عملکرد شما را محدود نمی‌کند ،لباس کار دوبنده در قسمت بالاتنه از جیب هایی برخوردار است که می‌توانید ابزارآلات مورد نیاز خود را در آن قرار دهید.

چه مشاغلی از لباس کار لی استفاده می‌کنند؟

لباس کار جین به دلیل مقاومت، راحتی و ظاهر زیبا در مشاغل مختلف استفاده می‌شود معمولاً ازلباس کار لی در مشاغلی که نیاز به تحرک زیاددارند استفاده می‌شود که این مشاغل عبارتند از:

کارگران ساختمانی :کارگران ساختمانی از لباس کارهای لی راحت و مقاوم به عنوان لباس کار استفاده می‌کنند.

کارگران کشاورزی :این افراد نیز از لباس کار جین به عنوان لباس کار استفاده می‌کنند زیرا مقاومت بالایی در برابر خراش و ساییدگی دارد.

کارگران انبار:کارگران انبار به دلیل تحرک بالا‌یی که دارند از  لباس کار لی کارگران انبار نیز از لباس کار لی به عنوان لباس کار استفاده می‌کنند.


مکانیک‌ها و تعمیرکاران :این گروه نیز به دلیل که در محیطی کار می‌کنند که احتمال خراش و سایش در لباس کارشان زیاد است از لباس کار لی به عنوان لباس کار استفاده می‌کنند.

دلیل محبوبیت لباس کار لی 

دوام بالا :به دلیل اینکه پارچه‌های لی از پنبه تولید می‌شوند فوق العاده قوی و ماندگار هستند در نتیجه این نوع لباس کارها نیازی به تعویض سالیانه ندارند همچنین دوخت آنها بسیار مقاوم است که باعث می‌شود این لباس کار به راحتی از بین نرود.

مقرون به صرفه:با تمام مزایایی که پارچه لی نسبت به سایر پارچه‌ها دارد یکی از بهترین گزینه‌ها لباس کار لی است زیرا دوام این لباس کار بالا است و نیازی به تعویض سالیانه نیست به همین دلیل افراد می‌توانند تا  چند سال از آنها استفاده کنند.

قابل استفاده در همه فصول

یکی دیگر از مزایایی که این لباس کار دارد که بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته است سازگاری جنس این لباس با فصل‌های مختلف سال است ،این لباس کار را هم در هوای گرم و هم در هوای سرد می‌توان پوشید که این امر باعث محبوبیت این لباس کار شده است.

مشخصات پارچه لی نسوز

پارچه‌ای که در تولید لباس کار لی استفاده می‌شود بسیار اهمیت بالایی دارد زیرا کیفیت پارچه‌ای که در تولید هر لباس مورد استفاده قرار می‌گیرد مشخص کننده کیفیت آن لباس نیز خواهد بود.

همانطور که می‌دانید پارچه لی یکی از پرکاربردترین نمونه‌های پارچه در لباس کار است و به دلیل کیفیت بالا و طول عمر زیاد مورد توجه بسیاری از مشاغل گوناگون قرار گرفته است.

جنس پارچه لی صد درصد پنبه است به دلیل ویژگی‌های نسوز بودن معمولاً مشاغلی مانند جوشکاری، تراشکاری و برشکاری کهدر آن احتمال سوختگی  زیاد است ازاین نوع لباس کار استفاده می‌کنند.

پارچه لی نسوز است و مقاومت بالایی در برابر حرارت زیاد دارد لباس کار لی به صورت دوتیکه و یکسره تولید می‌شود.

راهنمای شستشوی لباس کار جین

به دلیل اینکه پارچه این لباس کار از جنس پنبه است شست و شو با آب گرم به این پارچه آسیب می‌زند و باعث کاهش عمر مفید آن می‌شود در نتیجه بهتر است موقع شست و شو از آب سرد استفاده کنید تا باعث از بین رفتن پارچه نشود و برای شستشوی لباس لی از سفید کننده‌ها استفاده نکنید،همچنین از قرار دادن اتو به صورت مستقیم روی لباس خودداری کنید.


راهنمای خرید لباس کار لی

قبل از خرید لباس کار لی به لاین نکته توجه داشته باشید تا بعدا دچار پشیمانی از خرید نشوید  در معیار انتخاب یک لباس کار لی درجه یک توجه به مرغوبیت جنس پارچه است.

 جنس این نوع لباس کار ازپنبه است که علاوه بر خنکی، در برابر حرارت مقاومت دارد، در نتیجه از خرید لباس کار لی با پارچه الیاف مصنوعی خودداری کنید.

قیمت لباس کار لی

قیمت لباس کارلی به دلیل کیفیت پارچه‌ای که در آن به کار رفته است نسبت به سایر لباس کارها قیمت بالاتری دارد

 همانطور که می‌دانید این پارچه به دلیل داشتن الیاف پنبه‌ای کاملاخنک بوده و ضد حساسیت است وبرای استفاده طولانی مدت بسیار مفید است.

این لباس کار از نظر دوخت نیز بسیار مقاوم بوده است وفرد با استفاده طولانی مدت خسته نمیشود و همین مسئله باعث افزایش راندمان کاری افراد میشود.

اگر قصد خرید لباس کار لی را دارید میتوانید از طریق همین سایت اقدام به خرید کنید و ضمن اطلاع از قیمت روز آن سفارش خود را نیز ثبت کنید و یا جهت مشاوره بیشتربا کار شناسان ما در ارتباط باشید.

لباس کار جوشکاری 

جوشکاری یکی از مشاغلی است که می‌تواند خطرات جبران ناپذیری را برای افراد ایجاد کند درنتیجه توجه به نکات ایمنی باید در این حرفه به صورت کامل رعایت شود.  جنس لباس جوشکاری معمولاً کتان است که مقاومت بالایی در برابر جرقه‌های جوشکاری دارد، لباس کار جوشکاری جنس بسیار ضخیمی دارد و اکثراً در رنگ قرمز تولید می‌شود، لازم به ذکر است که لباس کار لی نیز در دسته‌بندی لباس کار جوشکاری قرار دارد.

جنس لباس جوشکاری

بهترین مواد برای استفاده در لباس جوشکاری چرم ،جین ،پشم ،پنبه است.

 بی‌کیفیت‌ترین مواد برای لباس کار جوشکاری مواد مصنوعی است زیرا این مواد در گرمای زیاد ذوب شده و موجب سوختگی‌های پوستی می‌شود.

در نتیجه هرچه الیاف مصنوعی در لباس کار بیشتر باشد آن لباس مقاومت کمتری در برابر آتش و حرارت دارد برعکس هرچه الیاف طبیعی بیشتر باشد مقاومت در حرارت و آتش بیشتر است همچنین میزان تعرق در لباس‌های کار با الیاف طبیعی کمتر است.

لباس کار جوشکاری لی یکی از پرطرفدارترین انواع لباس‌های دو تکه و یکسره محسوب می‌شود که هم از نظر ظاهری جذاب است و هم کیفیت بالایی دارد.

خصوصیات لباس کار جوشکاری مناسب

افرادی که در جوشکاری مشغول به کار هستند استفاده از لباس کار جوشکاری برای آنها بسیار ضروری است، لباس کار مناسب جوشکاری می‌تواند آنها را در شرایط ایمن نگه دارد.

لباس کار جوشکاری می‌تواند به صورت دو تکه {کاپشن شلوار} یابصورت یکسره باشد که باید بدن فرد را به خوبی پوشش دهد و از آسیب رسیدن به فرد در حین کار جلوگیری کند.

ویژگی‌های لباس مخصوص جوشکاری 

بر اساس استانداردهای ایمنی و بهداشت محیط کار استفاده از لباس کار در محیط‌های گوناگون برای ایجاد ایمنی و حفاظت کامل از کارکنان اجباری است .

لباس مخصوص جوشکاری نیز از جمله لباس کارهایی است که توسط افرادی که با جرقه‌های جوشکاری سر و کار دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد همانطور که می‌دانید برخورد جرقه‌های آتش با لباس‌های نامناسب می‌تواند سبب ایجاد آتش سوزی ،سوختگی و آسیب به پوست کارکنان شود بنابراین می‌توان گفت مهمترین نکته در تولید لباس مخصوص جوشکاری جنس پارچه است که باید ضد حریق باشد و در برابر گرمای زیاد و جرقه‌های آتش مقاوم باشد

ویژگی های لباس کار جوشکاری مناسب

جنس مناسب، احساس راحتی افراد در لباس ،وزن مناسب لباس، مقاومت بالا در برابر گرما، جرقه ،آتش پارگی ،تبادل و جریان هوا در داخل لباس

صدمات ناشی از عدم توجه به پوشیدن لباس کار جوشکاری

صدمات ناشی از جوشکاری از صدمات کم گرفته تا سوختگی‌های جدی می‌تواند بسیار دردناک باشد وحتی در بعضی موارد باعث کنار گذاشتن حرفه جوشکاری و حتی نقص عضو می‌شود، استفاده از تجهیزات ایمنی مناسب  راهی ساده برای محافظت جوشکاران از این خطرات میباشد.

راهنمای شستشوی لباس کار جوشکاری 

شستشوهای نامناسب باعث کم شدن خاصیت مقاومت به آتش و کم شدن عمر لباس را به دنبال  دارد.

هنگام شستشوی لباس جوشکاری بهتر است از آب سرد استفاده کنید زیرا آب گرم می‌تواند باعث کاهش عمر لباس جوشکاری شود همچنین در نظر داشته باشید بهتر است از مواد شوینده قوی استفاده نکنید برای شستشوی لباس کار جوشکاری بهتر است از مواد شوینده نرم کننده استفاده کنید تا به پارچه و الیاف آن آسیب وارد نشود.

قیمت لباس جوشکاری

جنس به کار رفته در لباس جوشکاری باعث تغییر قیمت آن می‌شود علاوه بر این نوع دوخت لباس نیز یکی از  عوامل تاثیرگذاربر  قیمت لباس کار جوشکاری محسوب می‌شود بنابراین با توجه به جنس کتان و یا چرم بودن لباس کارجوشکاری حدود قیمت می‌تواند متفاوت باشد.


 هرچه جنس و کیفیت به کار رفته بالاتر، میزان محافظت و طول عمر لباس بیشتر، در نتیجه قیمت بالاتر خواهد بود .

امکان خرید لباس جوشکاری و همه تجهیزات مربوط به جوشکاری برای شما عزیزان  فراهم شده است و شما می‌توانید جهت اطلاع از قیمت لباس کار و سایر تجهیزات ایمنی به سایت ایمن کارا مراجعه کنید.

چرا لباس جوشکاری آرگون قرمز است؟

لباس جوشکاری یک لباس ایمنی است که برای حفاظت از جوشکار در برابر خطرات جوشکاری تولید شده است این لباس از فرد در برابر مواردی مانند حرارت ،جرقه ،سوختگی، اشعه ماورا بنفش، دود و گرد و غبار محافظت میکند.

لباس جوشکاری معمولاً از متریالی ساخته شده است که در برابر حرارت مقاوم هستند.

لباس جوشکاری آرگون قرمز است زیرا این رنگ باعث جذب اشعه جوشکاری و جلوگیری از صدمه به بدن فرد می‌شود،جوشکاری آرگون یک فرایند جوشکاری است که در آن از گاز آرگون برای محافظت از منطقه جوش در برابر اکسیداسیون استفاده می‌شود این فرایند اغلب برای جوشکاری فلزات غیر آهنی مانند آلومینیوم و مس استفاده می‌شود.

رنگ قرمز یکی از رنگ‌هایی است که به خوبی اشعه‌های مادون قرمز و ماورای بنفش را جذب می‌کند بنابراین رنگ قرمزمیتواند از بدن فرد در برابر این اشعه‌ها حفاظت کند.

علاوه بر این رنگ قرمز قابل تشخیص است واین امر میتواند به جوشکاران در محیط‌های پرنور یا کم نور کمک کند تا یکدیگر را ببینند.

علاوه بر این ویژگی دیگر رنگ قرمز در لباس کار جوشکاری آرگون جذب حرارت و نور خورشید است رنگ قرمز به دلیل جذب بیشتر حرارت و نور خورشید می‌تواند به جوشکاران در محیط کار با دمای بالا کمک کند.

مشخصات لباس کار جوشکاری آرگون

لباس کار جوشکاری باید یا از پارچه کتان و یا از پارچه لی باشد که هر دوی این پارچه ها جز با کیفیت‌ترین پارچه‌های بازار هستند.

   در تولید لباس کار جوشکاری آرگون از پارچه کتان استفاده می‌شود که رنگ آن قرمز می‌باشد این لباس هم به صورت لباس کار یکسره و هم به صورت لباس کار دوتیکه یعنی کاپشن و شلوار می‌باشد.

لباس کار دوتیکه آرگون

لباس کار دو تیکه آرگون که شامل شلوار و کاپشن است این قابلیت را دارد که همه قسمت بدن افراد را پوشش دهد و از آسیب‌های احتمالی به بدن افراد تا حدود زیادی جلوگیری می‌کند این لباس از پارچه کتان و به رنگ قرمز می‌باشد.


دوخت این لباس دو سوزنه است که ایمنی و مقاومت لباس کار را بالاتر می‌برد و باعث افزایش طول عمر لباس می‌شود.

قیمت لباس کار جوشکاری آرگون

قیمت هر نوع لباس کار با توجه به نوع پارچه استفاده شده در تولیدش متفاوت است بنابراین  باید گفت که لباس کار مخصوص جوشکاری آرگون گران است به این دلیل که پارچه‌ایی که دردوخت  آن به کار رفته است جز پارچه‌های کتان و یا لی هستند که این پارچه ها گران هستند.

لباس کار تراشکاری

انتخاب لباس کار تراشکاری نقش مهمی در تامین امنیت تراشکار دارددر صورتی که لباس کار تراشکاری ویژگی‌های مناسب را  نداشته باشد و یا تجهیزات محافظتی فرد بی‌کیفیت باشد جان فرد هر لحظه در خطر است .

پوشش فرد تراشکار در هنگام کار باید کامل باشد و باید تمام بدن فرد از سر تا پا کاملاً پوشیده باشد زیرا هر لحظه امکان دارد براده‌های داغ فلز به سمت بدن فرد پرتاب شود.

لباس کار تراشکاری به صورت یکسره و یا به صورت کاپشن شلوار موجود است.

جنس پارچه لباس تراشکاری

با توجه به اینکه تراشکاری با حرارت بالا سر و کار دارد جنس پارچه لباس تراشکار باید از موادی باشد که در مقابل حرارت مقاوم باشد زیرا  فرد همواره در معرض براده‌های داغ فلز قرار دارد و در صورتی که لباسش  از الیاف بی‌کیفیت مصنوعی باشد باعث سوختگی‌های شدید می‌شود به همین دلیل در هنگام انتخاب لباس کار مناسب ،جنس لباس تراشکارباید از پارچه‌ایی باشد که دارای الیاف طبیعی مخصوصاً پنبه است از این رو جنس پارچه لباس کار تراشکاری معمولاً از جنس کتان کجراه است .

بهترین لباس کار مخصوص تراشکاری 

هر فعالیت شغلی نیازمند لباس کار و تجهیزات ایمنی مخصوص به خود است به طوری که عدم توجه به این موضوع  باعث مشکلات جانی و مالی جبران ناپذیری می‌شود در نتیجه باید در تلاش باشید تا لباس کار و لوازم ایمنی فردی مورد نیاز برای شغل خود را تهیه کنید.

شغل تراشکاری از جمله مشاغلی است که لازم است در هنگام فعالیت آن حتماً از دستکش و لباس کار ایمنی و همچنین کفش ایمنی استاندارد استفاده شود زیرا افراد در این محیط‌ها به خوبی می‌دانند در اثر تراش خوردن سطوح فلزی ذرات تراش خورده فلز به اطراف و همچنین روی دست‌ها و بدن پرتاب که بسیار داغ است بنابراین با استفاده از لباس کار مناسب جلوی سوختن بدن گرفته می‌شود.

بهترین لباس کار مخصوص تراشکاری لباسی است که در برابر حرارت زیاد مقاوم باشد برای این ومشاغل لباس کارهایی با جنس پنبه استفاده می‌شود که در برابر حرارت زیاد ناشی از پرتاب مواد بسیار داغ مقاوم است

برای شغل تراشکاری و همچنین مشاغل مشابه آن که با حرارت زیاد سر و کار دارند مانند جوشکاری ،برشکاری از لباس کارهایی استفاده می‌شود که جنس آن پنبه است مانند لباس کار لی و همچنین لباس کار مخصوص جوشکاری

قیمت لباس کار تراشکاری 

قیمت لباس کار تراشکاری بسته به متریال پارچه‌ای که در تولید آن وجود دارد مشخص می‌شود وعوامل دیگری نیزمانند کیفیت دوخت و تعداد سفارش نیز در قیمت لباس کار تاثیرگذار است.

لباس کار برقکاری

استفاده از لباس کار برقکاری اهمیت زیادی دارد زیرا در مشاغل پرخطر احتمال وقوع خطرات بسیار زیادی وجود دارد که یکی از آنها برق گرفتگی است طراحی لباس برقکاری به گونه‌ای است که افراد را از قطراتی مانند برق گرفتگی محافظت میکند.

لباس کار شرکت برق یکی از وسایل حفاظتی فردی است و کلیه کارکنان باید با لباس کار متناسب با محل کار در سر کار حاضر شود لباس کار به عنوان یک پوشش سراسری فرد را در مقابل شرایط محیطی محافظت می‌کند.

استفاده از لباس کار علاوه بر محافظت از بدن موجب شناسایی آسان افراد نیز می‌شود.

معمولاً لباس کار برقکاری شامل شلوار لباس آستین بلند می‌باشد که تمامی بدن فرد را پوشش می‌دهد.

انواع لباس برقکاری 

کار برقکاری یک تیکه و لباس کار برقکاری دوتیکه:

جنس لباس برقکاران

معمولاً لباس کار برقکاران و پرسنل شرکت برق از پارچه‌های ضخیم و سبک نخی تهیه و در دوخت آنها نهایت سادگی رعایت می‌شود زیرا در هنگام ایجاد نوسانات  الکتریکی سرعت سوختن پارچه‌های الیاف مصنوعی  خیلی کمتر بوده و حرارت تولید شده آن پایین می‌باشد پارچه‌های نخی هنگام سوختن به بدن نمی‌چسبد همچنین در لباس برقکاران از دکمه و زیپ فلزی نباید استفاده شود.

قیمت لباس  کار برقکاری

قیمت لباس کار برقکاری با توجه به کیفیت و میزان ایمنی آن سنجیده می‌شود ممکن است در یک نوع لباس هزینه کمتر را پرداخت کنید اما در کوتاه مدت قطرات جانی یا افت کیفیت شدید را به دنبال دارد در نتیجه لباس کار با کیفیت باعث می‌شود که فرد در برابر خطرات احتمالی آسیب نبیند.