واحد پشتیبانی سایت
09128514006
واحد پشتیبانی سایت
09128514006

ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

لباس کار آشپزی

لباس کار آشپزی

در زمان‌های قدیم لباس کار آشپزی یک پیشبند سفید ساده که در طول این سال‌ها تکامل یافته است اما هنوز هم که لباس کارهای جدید در بازار تولید شده است سفید بودن لباس کار آشپزی یکی از اصلی‌ترین ارقام لباس آشپزی می‌باشد.

آشپزی یک حرفه است و روپوش آشپزی مخصوص خود را دارد ، یک ست لباس آشپزی شامل روپوش ، کلاه ،  دستکش کار ، پیشبند آشپزی می‌باشد.

روپوش آشپزی به دو دسته معمولاً تقسیم می‌شوند روپوش سرآشپز و لباس کمک آشپز

لباس سر آشپز

روپوش‌های سرآشپزی معمولاً افرادی که متخصص می‌باشند یا به اصطلاح سرآشپز می‌باشند بر تن می‌کند این نوع روپوش‌ها معمولاً رنگ بندی‌های مختلف دارد

روپوش کمک آشپز معمولاً رنگ سفید می‌باشد که به صورت ساده و جیب‌دار هستند.

یکی از مهم‌ترین نکته در لباس آشپزی این است که باید تمیز و فاقد لکه‌های چربی و غذا روی روپوش باشد.

اما به دلیل روشن بودن رنگ این روپوش‌ آشپزی تمیز نگه داشتن کار مشکلی است برای همین امر استفاده از پیشبندهای آشپزی به شما  کمک می‌کند تا لباس‌ها در برابر چربی و کثیفی‌ها دیرتر از بین برود.

یکی دیگر از ملزومات لباس آشپزی استفاده از کلاه کار آشپزی می‌باشد در حین آشپزی کلاه باعث جلوگیری از ریزش مو داخل غذا می شود و همین امر موجب کیفیت و سلامت غذا بالا برود.

کلاه‌های آشپزی مدل‌های مختلفی دارد که در دسته‌بندی اصلی به یکبار مصرف و دائمی تبدیل می‌شود.

کلاه یکبار مصرف

برای استفاده ساعتی یا روزانه طراحی شده و معمولاً رنگ این کلاه از سفید یا مشکی تولید می‌شود.

کلاه آشپزی چند بار مصرف

این نوع کلاه‌ها معمولاً به دلیل اینکه مدت بسیار زیادی روی سر باقی می‌ماند از رنگ سفید استفاده نمی‌شود چرا که باعث می‌شود چربی و دود رنگ کلاه را از بین ببرد برای همین امر از رنگ‌های تیره مثل مشکی آبی سرمه‌ای زرشکی استفاده می‌شود

دسته‌بندی