واحد پشتیبانی سایت
09128514006
واحد پشتیبانی سایت
09128514006

ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

کپسول آتش نشانی

کپسول‌های آتش نشانی

کپسول‌های آتش نشانی از جمله مهم‌ترین تجهیزات اطفاء حریق هستند کپسول‌های آتش نشانی دستگاه استوانه شکل هستند که برای خاموش کردن آتش مورد استفاده قرار می‌گیرند حریق‌ها انواع گوناگونی دارند بنابراین نوع کپسول آتش نشانی با توجه به نوع حریق و محیط مورد نظر انتخاب می‌شود.

انتخاب نادرست خسارات مالی و جانی را افزایش می‌دهد کپسول‌های آتش نشانی از نظر ماده اطفایی دارای انواع مختلف بوده و از نظر حجم و وزن متفاوت می‌باشد بدنه کپسول‌های آتش‌نشانی باید در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاوم باشد بر روی بدن کپسول آتش نشانی اطلاعات دقیق کارخانه سازنده نوع ماده اطفایی روش استفاده و غیره ثبت می‌شود.

کپسول‌های آتش نشانی اساس کار آتش‌نشانان است ولی با این وجود لازم است در ساختمان‌های اداری مسکونی بیمارستان‌ها و غیره نیز وجود داشته باشد تا در صورت آتش سوزی قبل از رسیدن نیروهای آتش‌نشان افراد بتوانند از گسترش آتش جلوگیری کنند.

کپسول‌های آتش نشانی به منظور خاموش کردن آتش در شرایط مختلف به کار می‌رود اهمیت استفاده از کپسول‌های آتش نشانی به نحوی است که وجود آنها در خودروهای شخصی و منازل مسکونی هم ضروری است.

نحوه استفاده از کپسول‌های آتش نشانی

برای استفاده از کپسولهای آتش نشانی باید ضامن کپسول را کشیده و اهرم آن را فشار داد این اهرم یک میله را فشار می‌دهد تا شیر فنری را به پایین فشار دهد و مسیر خروجی را باز کند گاز فشرده بر اثر فشار رها می‌شود و با نیروی قابل ملاحظه‌ای از مخزن به دهانه خروجی منتقل می‌شود .

انواع کپسول‌های آتش نشانی

کپسول‌های آتش نشانی آب و گاز

این نوع کپسول برای خاموش کردن چوب و کاغذ به کار برده می‌شود.

کپسول‌های آتش نشانی پودری

این نوع کپسول‌ها که صرف‌ترین مدل کپسول می‌باشد برای انواع پارچه و الیاف‌هایی که در آن نخ به کار رفته قابل استفاده می‌باشد.

کپسول‌های آتش نشانی گاز یا همان دی اکسید کربن

این نوع کپسول‌ها برای خاموش کردن الکتریسیته و جریان‌های برق به کار می‌رود.

کپسول آتش نشانی آب و کف

این نوع کپسول معمولاً در مواد شیمیایی یا همان مواد نفتی قابل استفاده می‌باشد .

وزن کپسول آتش نشانی

کپسول‌های آتش نشانی را با اندازه‌های مختلف و گازهای مختلف می‌سازیم.

وزن کپسول آتش نشانی پودری

معمولاً در پودری از یک کیلو و ۲ کیلو و ۳ کیلو و ۴ کیلو و ۶ کیلو و ۱۲ کیلو و ۲۵ کیلو و ۵۰ کیلوو می‌باشد.

وزن کپسول آتش نشانی co۲ دی اکسید کربن

معمولاً این نوع کپسول‌ها از وزن ۲ کیلو و ۳ کیلو و ۴ کیلو و ۱۰ کیلو و ۲۰ کیلو و ۳۰ کیلو تهیه می‌شوند.

وزن کپسول آب و گاز

این مدل کپسول‌ها هم مثل کپسول پودری از یک کیلو تا ۵۰ کیلو ساخته می‌شوند.

زمان مناسب شارژ کپسول‌های آتش نشانی

کسانی که در محل کار و یا زندگی خود با کپسول‌های آتش نشانی سر و کار دارند باید این موضوع را بدانند که به محض اینکه از کپسول آتش نشانی استفاده کردید باید کپسول آتش نشانی را شارژ نمایید در واقع شارژ کپسول آتش نشانی بلافاصله بعد از آن باعث می‌شود اگر بعداً بلافاصله به کپسول احتیاج داشتید بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید.

 نکته مهم در مورد کپسول‌های آتش نشانی این است که سالانه باید آنها را شارژ کنید.

قیمت کپسول آتش نشانی

قیمت‌های کپسول آتش نشانی همانطور که در توضیح دادیم مدل‌های مختلفی دارد بسته به نوع کاربرد و وزن قیمت‌ها بسیار متغیر می‌شوند شرکت ایمن کارا برای آسان نمودن کار شما تمام محصولات کپسول آتش نشانی با برندهای مختلف را داخل سایت قرار داده و شما می‌توانید آنها را مقایسه و خرید بفرمایید.