واحد پشتیبانی سایت
09128514006
واحد پشتیبانی سایت
09128514006

ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

مخروط ترافیکی

مخروط ترافیکی

یکی دیگر از تجهیزات ترافیکی که در مسیرهای عبور و مرور وسایل نقلیه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد مخروط ترافیکی است و با توجه به شکل مخروطی باعث شده که تا سطح مقطعی بزرگ از آنها استفاده نمود.

رنگ مخروط ترافیکی اغلب قرمز است تا به خوبی از مسافت دور نیز قابل دید و مشاهده باشد و در جنس پلاستیک بسیار مقاوم تولید می‌شود که در صورت برخورد وسایل نقلیه به این لوازم آسیب بسیار کمی را ببیند و همچنین در مقابل آسیب کمی به وسایل نقلیه وارد شود در طراحی این محصول از نوار شبرنگ نیز استفاده می‌کنند که در ساعات دیر وقت از شبانه امکان دید را برای رانندگان فراهم سازد.

امروزه مخروط‌های ترافیکی یکی از پرکاربردترین تجهیزات ترافیکی در در خیابان‌ها ،جاده‌ها و بزرگراه‌ها است انواع مخروط ترافیکی شامل دسته‌بندی‌ها و مدل‌های مختلفی می‌شود که می‌توان آنها را از نظر طراحی، ساختار، جنس، وزن ،رنگ بندی به مدل‌های گوناگون تقسیم بندی کرد .

مخروط ترافیکی را می‌توان از جمله سازه‌های ساده و مهم در بحث ایمنی دانست که می‌تواند در موارد مختلفی از جمله مسدود کردن راه‌ها ،تعمیرات و… مورد استفاده قرار گیرد عموماً به صورت کله قند با رنگ سفید و نارنجی طراحی و ساخته می‌شود.

 مخروط ترافیکی که در خیابان‌ها و جاده‌ها ،بزرگراه‌ها و مکان‌های مختلف در شهر دیده می‌شود معمولاً در موارد حساس و ضروری توسط شهرداری، راهنمایی و رانندگی و آتش‌نشان‌ها به کار گرفته می‌شود لازم به ذکر است که استفاده بی‌مورد از این وسیله در سطح شهر می‌تواند پیگرد قانونی داشته باشد.

مخروط ترافیکی را نحوی تولید می‌کنند که علاوه بر وزن سبک دارای انعطاف پذیری و مقاومت بالایی باشد که در هنگام برخورد به وسایل نقلیهدچار آسیب دیدگی نشوند این مخروط‌ها در برابرشرایط آب و هوای سخت، تابش آفتاب و …دچار رنگ پریدگی نمی‌شوند.

شبرنگ‌های به کار رفته در این مخروط‌ها باعث شده تا رانندگان در حین رانندگی در شب دید بهتری داشته باشند  از دلایل عمده رنگ قرمز برای مخروط‌های ترافیکی دید بهتر در هنگام شب می‌باشداستفاده از یک کف پلاستیکی در بالای مخروط سبب شده تا زمانی که وسایل نقلیه به این علائم برخورد کنند خسارت نبینند زیرا انعطاف بالایی دارد این امر باعث شده که مخروط‌ها دچار خسارت و شکستگی نشوند.

یکی از پرفروش‌ترین مخروط‌های ترافیکی مخلوط ترافیکی ۷۵ سانت است که برای بستن موقت مسیر از آن استفاده می‌شود جنس این مدل از پلی اتیلن بوده و دارای مقاومت بسیار خوب در هنگام برخورد با وسایل نقلیه است.

مخروط ترافیکی ۸۰ سانتی که دارای ارتفاع ۸۰ سانت است در قسمت انتهایی این مخروط حلقه‌هایی با قطر مشخص وجود دارد طوری که طناب‌ها و زنجیرها به راحتی از داخل این حلقه‌ها عبور کنندایستایی مخروط‌ها تا حدی است که به راحتی می‌توان از آن برای محیط‌های شیبدار استفاده کرد.

خرید مخروط‌های ترافیکی

با توجه به ویژگی‌ها و مشخصات مخروط‌های ترافیکی شما می‌توانید انواع محصولات ترافیکی را با توجه به کاربرد آنها در سایت ما به صورت آنلاین سفارش داده و خریداری کنید.

دسته‌بندی